Członkostwo

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE Wytyczne Covid-19 AKTUALNOŚCI

STATUT POLSKIEJ RADY RESUSCYTACJI

Chcąc zostać członkiem Polskiej Rady Resuscytacji należy przesłać deklarację członkowską oraz opłacić składkę szczegóły poniżej :
WYPEŁNIJ DEKLARACJĘ I OPŁAĆ SKŁADKĘ

Cytat ze statutu :

Rozdział III - Członkowie, ich prawa i obowiązki
§ 9.

1. Członkami Rady mogą być osoby fizyczne i prawne, które popierają jej działalność, identyfikują się z celami, współpracują w realizacji jej zadań statutowych, zadeklarują składkę członkowską i zgłoszą pisemną deklarację przystąpienia, zaś w przypadku osób prawnych - zakres deklarowanej pomocy.
2. Członkami Rady mogą być obywatele polscy oraz cudzoziemcy, bez względu na miejsce zamieszkania.
3. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Rady.

§ 10.

Członkowie Rady dzielą się na:
1. Członków zwyczajnych,
2. Członków wspierających,
3. Członków honorowych.

§ 11.

1. Członkiem zwyczajnym może być osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozbawiona praw publicznych, akceptująca i angażująca się w realizację statutowych celów Rady.
2. Członkiem wspierającym może być osoba fizyczna lub prawna zainteresowana działalnością Rady, która zadeklarowała na jego rzecz pomoc finansową lub rzeczową na zasadach określonych przez Komitet Wykonawczy. Osoba prawna działa w Radzie przez swojego przedstawiciela.
3. Członkiem honorowym może być osoba fizyczna lub prawna, która wniosła wybitny wkład w rozwój idei Rady lub w inny szczególny sposób wniosła zasługi dla Rady.
4. Godność członka honorowego nadaje Walne Zebranie Członków, na wniosek Komitetu Wykonawczego. Nadanie członkowi zwyczajnemu godności członka honorowego nie pozbawia tej osoby uprawnień wynikających z członkostwa zwyczajnego.
5. Członków zwyczajnych i wspierających przyjmuje w drodze uchwały Komitet Wykonawczy, na podstawie pisemnej deklaracji.
6. Członkiem zwyczajnym może zostać osoba, o której mowa w ust. 1, która przez co najmniej dwa lata przed złożeniem pisemnej deklaracji, o której mowa w ust. 5 była członkiem wspierającym i wywiązywała się terminowo z wynikających z tego członkostwa obowiązków.
7. Członkostwo określone w ust. 5 powstaje z dniem podjęcia przez Komitet Wykonawczy uchwały o przyjęciu. O podjęciu uchwały o przyjęciu Komitet Wykonawczy powiadamia zainteresowanego. 8. Założyciele Rady, którzy podpisali listę założycieli dołączoną do wniosku o rejestrację stają się jej członkami z chwilą wpisu do rejestru.

§ 12.

1. Członek zwyczajny ma prawo do:
a. czynnego i biernego prawa wyborczego do władz Rady,
b. uczestniczenia w zebraniach, odczytach, konferencjach, sympozjach, itp. organizowanych przez władze Rady,
c. zgłaszania opinii, wniosków i postulatów pod adresem władz Rady,
d. noszenia odznaki organizacyjnej,
e. zaskarżania do Walnego Zgromadzenia Członków, uchwały Komitetu Wykonawczego o skreśleniu z listy członków lub wykluczeniu z Rady.
2. Członek zwyczajny zobowiązany jest do:
a. aktywnego uczestnictwa w pracach i realizacji celów Rady,
b. przestrzegania Statutu, regulaminów i uchwał władz Rady,
c. dbania o majątek i dobre imię Rady,
d. regularnego opłacania składek członkowskich, w terminie do 30 marca każdego roku kalendarzowego, w wysokości ustalonej przez Komitet Wykonawczy i innych świadczeń obowiązujących w Radzie. 3. Członek zwyczajny nie jest zobowiązany do nieodpłatnego prowadzenia badań i szkoleń w zakresie realizacji celów Rady.

§ 13.

1. Członek wspierający i honorowy posiada prawa określone w paragrafie 12 ust. 1, z wyjątkiem czynnego i biernego prawa wyborczego z zastrzeżeniem paragrafu 11 ust. 4 zd. drugie. 2. Członek wspierający jest zobowiązany do regularnego wywiązywania się z deklarowanych świadczeń oraz przestrzegania Statutu, regulaminów i uchwał władz Rady. 3. Członkowie honorowi zwolnieni są z opłacania składek członkowskich.

§ 14.

1. Członkostwo w Radzie ustaje na skutek: a. dobrowolnej rezygnacji z przynależności do Rady, zgłoszonej na piśmie Komitetowi Wykonawczemu, b. śmierci członka lub utraty osobowości prawnej przez członka wspierającego, c. skreślenia z listy członków z powodu opóźnienia w zapłacie składek członkowskich przekraczającego 3 miesiące lub opóźnienia w regulowaniu innych zobowiązań pomimo uprzedniego wezwania do zapłaty wysłanego na adres poczty elektronicznej wskazany w deklaracji członkowskiej a wyznaczającego dodatkowy co najmniej 7-dniowy termin zapłaty, d. wykluczenia z Rady w przypadku stwierdzenia rażącego naruszenia zasad statutowych, nieprzestrzegania postanowień, uchwał i regulaminów, zasad etyki, e. wykluczenia z Rady w wyniku prawomocnego orzeczenia sądu powszechnego, orzekającego środek karny w postaci pozbawienia praw publicznych, f. pozbawienia członkostwa honorowego w wyniku uchwały Walnego Zebrania Członków Rady. 2. W przypadkach określonych w ust. 1 lit. c -e orzeka w drodze uchwały Komitet Wykonawczy, podając przyczyny skreślenia lub wykluczenia. Osoba skreślona lub wykluczona może odwołać się do Walnego Zebrania w terminie 14 dni od daty doręczenia uchwały. Uchwała Walnego Zebrania w tej sprawie jest ostateczna. 3. Członek skreślony z powodu niezapłacenia składek może być przyjęty ponownie w poczet członków zwyczajnych Rady na zasadach określonych niniejszym Statutem.

Partnerzy :

Top